Molitev in meditacija

"Če bi se ljudje zavedali,

kakšna moč nam je dana z molitvijo,

bi neprenehoma molili."  J. D.

PREDSTAVITEV

Človek v veliki hitrici življenja pogosto izgubi stik sam s seboj in s svojim bistvom. V času, ko smo zausuti z besedami, vtisi, glsbo, podobami ... si zaželimo tišine, listar brez črt, pogovora brez besed. Upočasniti moramo korak življenja in se iz krupa umakniti v tišino. Toda, ponavadi se moramo šele naučiti biti v tišini. Takrat beseda zastane, ker se zavemo skrivnosti življenja. Zdrznemo se ob misli, da Boga ni nikoli nihče videl, da je nsekončno drugačen od tega, kot si ga predstavljamo. Takrat je najbolje utihniti, poslušati in se pustiti nagovoriti. Biti aktiven v pasivnosti. Znati sprejemati. Ustavimo se na pragu Tišine, ki razodeva Skrivnost.

V vseh verskih tradicijah poznamo različne vrste molitve in meditacije, kot pot k sebi in k Bogu. Tečaj je priložnost za učenje umirjanja, zbranosti in osredotočenosti. Učimo se uporabljati Božjo besedo in ob njej premišljevati, učimo se uporabe domišljije in podob v molitvi, učimo se ustne molitve in kontemplacije.  Na tečaju se učimo štirih vrst molitve, kot jih poznamo v krščanstvu:

• pogovor z Bogom
  • ustna molitev
  • meditacija
  • kontemplacija

V šoli molitve in meditacije se učimo vseh vrst molitev. Od osnovne veščine umirjanja in zbranosti, do vseh štirih vrst molitve. Tečaj ponavadi traja dva ali tri dni. Na nekaterih župnijah smo ga izvedli v petih ali šestih srečanjih po dve uri.

PRED TEBOJ GOSPOD

Udeleženci tečajev so pogosto izrazili željo, da bi se še srečali in kakšno vajo ponovili. Iz te želje se je rodil program, ki sedaj poteka vsak ponedeljek v cerkvi sv. Jakoba: Pred Teboj, Gospod.

NOVI DATUMI

Navodila za udeležence