PRED TEBOJ GOSPOD

Duhovni ponedeljek.

•  17:00 spoved
  •  18:30 sveta maša
  •  19:10 skupna molitev, adoracija in vodena meditacija (do 20:00).

Kraj: Cerkev sv. Jakoba, Ljubljana.

Vodi: p. Silvo Šinkovec

V spovednici se je možno dogovoriti tudi za osebni pogovor.

Po programu, udeleženci lahko naročijo svete maše, dajo blagosloviti vodo, sol in kadilo.

V dogovoru s skupinami, župnijami, gibanji, zakonskimi ali molitvenimi skupinami lahko izvedemo delavnice o duhovnem življenju:

• o pomenu in moči molitve
  • o pomenu in načinu blagoslavljanja
  • o načinu uporabe Božje besede za duhovno življenje
  • o krščanski hiši

* * *

Vsak ponedeljek v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani poteka duhovni večer z naslovom: Pred Teboj, Gospod. Večer se prične ob 17:00 z možnostjo duhovnega pogovora in spovedi. Nadaljuje se s sveto mašo ob 18:30, v kateri je kratek duhovni nagovor.  in z molitvijo . Po sveti maši, od 19:10 pred Najsvetejšim zakramentom najprej molimo za domovino, za mir v svetu, za Cerkev, za družine, za mlade, za duhovniške poklice, za bolne, za neverujoče, za pokojne itd. Sledi tiha osebna molitev in vodena meditacija. Učimo se zreti v Usmiljeno obličje. Duhovni večer zaključimo z blagoslovom. Povezuje nas zaupanje, da je moč molitve neizmerna. Verujemo, da je tam, kjer sta dva ali so trije zbrani v Jezusovem imenu, tudi on navzoč. V Njegovi bližini najdemo mir v srcu. Njemu predajamo skrbi za svoje življenje in za naše skupnosti.