PRED TEBOJ, GOSPOD

Duhovni ponedeljek

•  18:00 spoved
  •  18:30 sveta maša
  •  19:10 skupna molitev, adoracija in vodena meditacija (do 20:00).

Kraj: Cerkev sv. Jakoba, Ljubljana.

Vodi: p. Silvo Šinkovec

* * *

Vsak ponedeljek v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani poteka duhovni večer z naslovom: Pred Teboj, Gospod. Večer se prične z možnostjo duhovnega pogovora in spovedi. Nadaljuje se s sveto mašo, v kateri je kratek duhovni nagovor. Po sveti maši je molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Molimo za mir v svetu in domovino, za Cerkev, za zakonce, družine in mlade, za duhovniške poklice, bolne in neverujoče, za pokojne. Sledi tiha osebna molitev in vodena meditacija. Duhovni večer zaključimo z blagoslovom. Povezuje nas zaupanje, da je moč molitve neizmerna. Verujemo, da je tam, kjer sta dva ali so trije zbrani v Jezusovem imenu, tudi On navzoč. V Njegovi bližini najdemo mir srca. Njemu predajamo skrbi za svoje življenje in za naše skupnosti.

* * *

V spovednici se je možno dogovoriti za osebni pogovor.

Po programu, udeleženci lahko naročijo svete maše, dajo blagosloviti vodo, sol in kadilo.

Frančišek o molitvi

V središču papeževe kateheze o molitvi je bila Cerkev kot učiteljica molitve. Vse v Cerkvi se rodi iz molitve in vse raste iz milosti molitve. Cerkev je šola vere in molitve. Prenašati iz generacije v generacijo svetilko vere z oljem molitve. Več.