________________________________

Koncert Bodi svetloba bi moral doživeti vsak specialni pedagog, svetovalni delavec, učitelj in študentje pedagogike. V enem večeru je bilo toliko sporočil o življenju slepih in slabovidnih, ki jih v več predavanjih ne moremo sprejeti. Uvod je bil izjemen, ko je napovedovalka začela koncert v temi. Tako smo doživeli, kako slepi vsak dan živijo in govorijo ljudem v temi. Tema pa ni prazna, ampak glas, ki ga je napovedovalka izgovarjala je šel do ušes poslušalcev, polne dvorane. Kljub temu, da je tama, beseda teče in sporoča, se dotika srca. Doživeli smo moč besede, moč glasu, zvoka. Kot je pomembna svetloba, tako pomemben je glas, tako pomembna je beseda. Na tem koncertu smo doživeli prav to, moč besede. Ne le za slepe, ampak za vsakega človeka.

_______________________________

Okrogla miza: Človek kot umetniško delo, 23. 4.2019, Knjižnica Otona Župančiča
Pogovor ob 20. letnici izhajanja revije Vzgoja o tem, kaj je vzgoja danes. Spraševali smo se tudi, kaj od tega lahko najdemo v reviji, ki se v Sloveniji edina v celoti posveča vprašanju oblikovanja človeške osebnosti. Pri pogovoru so sodelovali snovalci revije, strokovnjaki s področja pedagoške znanosti in bralci revije.V sodelovanju s Svetovnim etosom Slovenija.  Posnetek.

Predavanje: Človek - umetniško delo, p.Silvo Šinkovec, 10. 4. 2019, Župnija Cankova

Oddaja ob 20. letnici revije Vzgoja: Obzorja duha, nedelja, 31. 3. 2019, 11.25, TVS 1

Predstavitev revije Vzgoja ob njeni 20. letnici, 30. 3 .2019, Občina Lukovica

Dogodek ob 20 letnici revije VZGOJA, 10. 1. 2019, Ljubljana
Dogodek se je začel s sveto mašo, ki jo je daroval provincial p. Ivan Bresciani ob spremljavi vokalne skupine Cantate Domino. Sledila je okrogla miza o poslanstvu revije Vzgoja, dogodek pa se je zaključil z druženjem.

Oddaja: 20 let izhajanja revije VZGOJA, 10.1.2019, prispevek na Radiu Ognjišče.