Tanatagogika:

odnos različnih verskih skupnosti do umiranja

Pogovorni večer

10. oktober 2018, ob 18.00, Knjižnica Otona Župančiča, Kersnikova ul. 2, Ljubljana

Ob svetovnem dnevu paliativne in hospic oskrbe, ki ga letos obeležujemo v soboto, 13. oktobra, smo na pogovor povabili več predstavnikov verskih skupnosti, ki so podpisali v hiši Ljubhospic zavezo, da bodo duhovno oskrbovali bolnike, ki si bodo te oskrbe želeli.

Goste bomo vprašali o njihovem odnosu do umiranja, do smrti, o njihovih ritualih ob odhajanju ter pomenu teh ritualov. Ker gre za izjemno gesto sodelovanja med različnimi verskimi skupnostmi. bo večer gotovo zelo zanimiv. Večer bo posvečen tudi svetovnemu dnevu hospica in paliativne oskrbe. Pogovor bo vodil p. dr. Silvo Šinkovec. Dogodek pripravljajo Svetovni etos Slovenija, Zavod Ljubhospic in Knjižnica Otona Župančiča.

Na okrogli mizi bodo sodelovali:
- br. Matej Štravs, kapucin, Katoliška cerkev,
- o. Aleksandar Obradović, Srbska pravoslavna cerkev v Sloveniji,