Radio Ognjišče

TANATOGOGIKA

ODNOS DO SMRTI, POSLAVLJANJA JE BISTVENI DEL ŽIVLJENJA.

03.11.2022, 17:55.Oddaja na Radio Ognjišče.

V župniji sv. Jakoba v Ljubljani, ki je razmeroma majhna, imajo močno jedro in v sodelovanju z mnogimi skupinami iz okolice in znotraj župnije razvijajo bogate programe. Ti so bili osnovni povod za razširjen pogovor. Veste, kaj pomeni izraz tanatogogika? Uvedel ga je Franc Pediček in s tem terminom povzel odnos do smrti, do poslavljanja in izgub.

P. dr. Silvo Šinkovec je direktor Inštituta Franca Pedička, ustanovljen je bil leta 2010 z namenom razvijanja antropološke pedagogike v duhu Franca Pedička, z najpomembnejšimi področji delovanja, kot so mir in nenasilje, etika in duhovnost.

__________________________

Na Radiu Ognjišče je bila 5. 4. 16. ob 17h zanimiva oddaja o učiteljih in usmiljenju, o svetoletnih romanjih učiteljev.
Kdor jo je zamudil, jo najde tukaj.

V nedeljo, 17. aprila 2016 je bila na Radiu Slovenija, Radiu Ars oddaja Sledi večnosti - Katoliški pedagog pred izzivom. V studiju sva bila z novinarjem Boštjanom Debevcem prof. Lidija Golc in p. Silvo Šinkovec.

ODNOS DO SMRTI, POSLAVLJANJA JE BISTVENI DEL ŽIVLJENJA.

03.11.2022, 17:55.Oddaja na Radio Ognjišče.