JEZUSOVA MOČ, Čet 20.1.11

Mr 3, 7-12

Silili so za Jezusom

Jezus se je s svojimi učenci umaknil k jezeru in velika množica iz Galileje je šla za njim. Velika množica. Veliko jih je ozdravil, zato so vsi, ki so jih zadele nadloge, silili za njim, da bi se ga dotaknili.

Silili so za Jezusom

Ljudje so slišali o Jezusovih delih in od povsod so prihajali k Njemu. Kako ne bi? V Njem je bila Božja moč. Želeli so Ga poslušati. Hoteli so se Ga dotakniti. Tudi mi stojimo pred Jezusom. Pred Njim na križu. Pred Njim pri sv. maši. Pred Njim v adoraciji.

Stojmo spoštljivo pred križem Božjim! Ustavimo se in se zamislimo nad veličino Božje pomoči, ki je prišla preko Sina Božjega. Dal nam je znanje, pokazal nam je pot, pravi način razmišljanja, delovanja in obnašanja. Dal nam je zgled in daje nam svoje telo in svojo kri. Ali se zavedamo pomena te žrtve? Ali kdaj pomislimo na to, kaj sprejemamo v sveti evharistiji? Vse preveč nas je otopelih, ponavljajočih, premalo gorečih! Takšni v hostiji ne moremo prejeti prave moči. Spreobrnimo se! Zavedajmo se, da je vsako obhajilo srečanje z živim Kristusom. To je zelo svet trenutek.

Silili so za Jezusom

Hodimo po cerkvi v procesiji. Gremo k obhajilu. Vsakodnevna procesija v naših cerkvah. Gremo k Jezusu. Če ne, ne bomo prejeli Jezusa kot bi to On želel. Prihajajmo k obhajilu s čistim srcem. Prejemajmo obhajilo z gorečim srcem. Sveti Duh bo v nas prižgal ogenj luči. Prejemajmo obhajilo s hvaležnostjo. V nas se bo naselilo veselje Božjega miru. V božičnem času smo prepevali: €œTiho pristopimo, srčno počastimo ljubega Zveličarja. €œ To pesem smo pri sv. Jožefu večkrat zapeli pri adoraciji. €œTiho pristopimo, srčno počastimo ljubega Zveličarja. €œ Tiho. Srčno. Svečano vstopamo v svet trenutek.

Silili so za Jezusom

Ne banalizirajmo svetega trenutka. Poiščimo v svoji notranjosti občutek za sveto. Ne bodimo mlačni, ne pustimo se zapeljati toku otopelosti in čredništvu. Zbudimo se in se trudimo doživljati sveto mašo z vsem srcem. Cerkev je prostor, kjer lahko najdemo najmočnejšo vez z Bogom. Samo hoteti moramo! Prebudimo v srcu željo po tem osebnem srečanju z Jezusom.

Silili so za Jezusom

Molimo: Gospod, prosimo te za milost, da bi začutili Tvojo bližino v hostiji, da bi začutili svet trenutek. Da bi začutili delovanje Tvojega blagoslova in Tvoje milosti. Amen.