Romanje v Medžugorje 2019

Duhovno vodstvo: p. Silvo Šinkovec

Organizacija: DKPS

Dragi romarji!

Spet gremo na pot, v Marijino zemljo, kot Medžugorje imenuje režiser filma Marijina zemlja. V Medžugorju se Marija prikazuje že od leta 1981, tja romajo ljudje iz vsega sveta. Kot je znano, je to kraj molitve, spreobrnjenj in tudi čudežev. Na poti imamo skupni program; vsak pa bo imel tudi čas zase, za osebno molitev in osebno premišljevanje. Priložnost bo tudi za spoved in osebni pogovor. Na romanju se ustvari tudi skupnost. Se veselim romanja, veselim se druženja z vami. Naj vse spremlja božji blagoslov.

PROGRAM:

1. dan: sobota, 25. april Ljubljana – Medžugorje

5.00 odhod avtobusa iz Ljubljane - Dolgi most

Po prihodu v Medžugorje se odpeljemo do hriba Podbrdo, kraja prikazovanj. Skupaj bomo šli do Marijinega kipa. Pozno kosilo in v penzionu namestitev v sobe, molitveni program v Medžugorski cerkvi svetega Jakoba, sveta maša, po njej molitev za ozdravljenje. Od 21.00 do 22.00 bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom, adoracija.

2. dan: nedelja, 26. april

7.00 zajtrk, pot na Križevac, v molitvi se povzpnemo na vrh do križa. Ob 13.00 sveta maša v kapeli božjega usmiljenja v Šurmancih. Kosilo. Molitveni program v Medžugorski cerkvi svetega Jakoba, blagoslov nabožnih premetov, molitev za duhovno, duševno in telesno zdravje.

3. dan: ponedeljek, 27. april

7.00 zajtrk, ob 8.00 odhod v Majčino selo, ogled in sveta maša. Odhod avtobusa proti domu, predviden prihod v Ljubljano je v večernih urah.

Kontakt: pisarna dkps: 01/43 83 987, dkps.seminarji@gmail.com.    P. Silvo Šinkovec: 041 785 111.